Gelius Smart TV Box AirMax GP-TB001 — огляд та враження від експлуатації

11.01.2023

Досить цікава приставка в функціональному плані, що дозволяє створити з вашого звичайного телевізора прогресивний smart-TV, причому навіть з можливістю відтворення відео 8К. А от чим ще цікава модель, я розповім далі в огляді.

Ключові технічні характеристики

• HDMI 2.1;
• Wi-Fi;
• Вихідний струм — 2 А;
• Кількість USB-портів – 3;
• Процесор та пам’ять — Amlogic S905X3, 4 GB ОЗУ / 32 GB ПЗУ (flesh).

Комплектація

Передусім, що саме цікавого в комплектації? Якщо коротко, тут передбачено все, для того, щоб пристроєм можна було користуватися відразу «з коробки», а саме:

— кабель HMDI для підключення до телевізора;
— пульт дистанційного керування з двома батарейками ААА;
— мережевий адаптер живлення;
— посібник зі швидкого старту + власне сама приставка — Gelius Pro Smart TV Box AirMax GP-TB001.

Поставляється все перераховане в невеликій картонній коробці з гарним дизайном, як люблять у Gelius – продумане поєднання ілюстрації, різноманітних піктограм, що вказують на ключові особливості пристрою та масиву даних, вивчивши який, отримаєте вичерпну відповідь щодо можливостей Gelius Pro Smart TV Box AirMax GP-TB001. А ось наскільки вдало тут все поєднано, про це розповім вам я. Не перемикайтесь.

Враження від матеріалів та якості збірки

Gelius Pro Smart TV Box AirMax GP-TB001 – досить яскравий приклад акуратної та навіть де в чому витонченої збірки, що робить пристрій гарним доповненням чи не будь-якої, навіть преміальної панелі. Ніякого наміру зекономити чи то на матеріалах, чи на припасуванні деталей між собою особисто ми тут не помітили.

Корпус поєднує в собі матовий пластик, трохи глянцю, деяку кількість металу, а також гумових деталей. З останніх зроблені ніжки, метал використовується як підсилювальні елементи для портів, а глянець – як елемент декору, що вигідно підкреслює обраний виробником стиль.

Щодо компонування деталей всередині, тут, напевне теж є і метал, і пластик, і 100% плата, на якій виконана розпайка елементної бази. Однак предметно це питання я не вивчав, адже корпус для користувача не є розбірним.

Ергономіка та пульт ДК

Що вам неодмінно сподобається – стильний глянсовий дисплей, що дуже гарно доповнює вибраний стиль. Цікава «річ» — те, що це дисплей стає зрозумілим, лише коли приставка увімкнена в електромережу. В протилежному випадку згаданий шматок глянсу сприймається як стильний декоративний елемент не більш того.

На ліву бокову грань винесли порти USB 2.0 та 3.0. Між ними передбачено слот для карт microSD – вставивши відповідний накопичувач, можете потім запустити контент, що є на ньому. До речі, власну пам’ять для контенту тут також передбачено – 32 ГБ, що не так і погано, навіть за сучасними мірками. Крім того, тут же частково закріплена гарантійна пломба.

Нарешті позаду ще один порт USB 2.0. Крім нього, тут також роз’єм AV, порти Ethernet та HDMI, роз’єм для підключення звуку по оптоволоконному кабелю та роз’єм живлення.

Знизу вже відзначені гумові ніжки. Крім них, сюди ж винесли кілька наклейок із технічними даними про модель.

Кілька слів про пульт дистанційного керування. Він зручний і дуже функціональний, причому як і плані пульта, так і курсору мишки. Тут послідовно.

У самому верху розташована кнопка вмикання/вимикання живлення. Традиційно, як і будь-якому іншому пульті дистанційного керування її зробили червоною.

Трішки нижче виробник обвів невеликий блок кнопок тонким білим контуром. Вони програмовані.

Далі йде регулятор гучності, кнопка виклику налаштувань та «Назад».

Окремо сподобалась клавіша виклику курсора, а також web-меню та «Додому».

Цифровий блок цілком стандартний.

«Залізо» та можливості

Програмна платформа Gelius Pro Smart TV Box AirMax GP-TB001 — Android 9 з повноцінним доступом для магазину додатків Google.

Обсяг вбудованої пам’яті – 32 ГБ. Таким чином, кількість додатків, передбачену виробником за замовченням можна суттєво розширити.

«Серце» системи – 4-ядерний процесор Amlogic S905X3, графіка Mali G31 та 4 ГБ оперативної пам’яті. Відразу ж відзначу, що на практиці цього більш ніж достатньо для нормальної швидкодії пристрою, навіть у форматі відтворення відео 8К.

Щодо інших цікавих речей варто відзначити підтримку HDR10+ та H.265, роботу модуля Wi-Fi в обох частотних режимах, а також можливість дротового та бездротового підключення аксесуарів.

Передбачив виробник також і можливість керування голосом. Однак тут варто зазначити один нюанс – попередньо вам доведеться докупити навушники з мікрофоном, адже на пульті відповідної можливості не передбачено.

Дивитися TV можна через IPtv або інший сервіс, де маєте відповідну підписку.

Короткий екскурс по меню

Що цікавого в головному меню? В самому верху передбачено розділ, що відповідає за голосове керування.

Далі – зона колекції програм. До речі, для того, щоб «винести» їх на екран швидкого доступу, потрібно відзначити необхідне галочками та повернутися на стартову сторінку.

В самому низу кілька кнопок, що дозволяють отримати доступ до різних особливостей пристрою. Зручно!
Що ж до комфорту навігації по меню, в цьому плані немає жодних незручностей – перехід швидкий і без затримок, навіть незначних.

Короткий підсумок

Що ж, Gelius Pro Smart TV Box AirMax GP-TB001 – одна з тих приставок, що дозволяють створити з вашого класичного телевізора досить просунутий smart-TV з гарною швидкодією системи, можливістю підключення чималої кількості периферії та навіть підтримкою відтворення відео 8К.

Вартість приставки на сайті бренду.

Продукт для тестування надано пресслужбою бренду Gelius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *