Огляд годинника Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black

06.01.2024

Моє знайомство з «розумним» годинником від українського бренду Gelius, орієнтованим передусім на військових та користувачів з активною життєвою позицією. Які особливості корпусу та ремінця, чим саме цікавий функціонал та чи варта модель загалом вашої уваги? Про все це я розповім далі в огляді.

Характеристики та особливості

• Дисплей – IPS, HD 1.8 дюйма, 280×320 пікселів;
• Процесор — GR5515+AC6959A;
• Bluetooth 5.0;
• Вбудований мікрофон (здійснення або приймання дзвінків);
• Вбудований динамік;
• Голосовий помічник;
• Моніторинг серцевого ритму 24/7;
• Контроль рівня кисню у крові (Spo2);
• Артеріальний тиск;
• Погодні умови;
• Змінні заставки головного екрану;
• Понад 50 додаткових Watchface у додатку;
• Можливість заставки з фото смартфона;
• Контроль активностей (кроки, калорії, пройдена дистанція);
• Статистика активностей;
• Мультифункціональні заняття спортом;
• Відтворення повідомлень та нагадувань (месенджери, додатки тощо);
• AGPS – (використовується GPS модуль смартфона);
• Можливості — дихальні вправи для здоров’я, керування камерою та музичним програвачем смартфона, секундомір, будильник, таймер зворотного відліку, ліхтарик (зміна режиму кольору), управління яскравістю (впливає на час роботи пристрою), режими відпочинку — не турбувати, режим контролю сну, пошук телефону.

Використані в корпусі матеріали та якість збірки

Як і в будь-яких інших смарт-годинниках чи фітнес-трекерах, корпус Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black також не є розбірним. Виготовлений він головним чином з пластику. Використаний матеріал тактильно надзвичайно міцний і навіть помітна взаємодія з предметами довкілля не лишає на корпусі відповідних доказів.

Спереду корпус підсилено масивною металевою рамкою. По факту ж вона не тільки, скажімо так, «додає впевненості останньому» під час «зустрічі» з предметами навколишнього середовища – це ще додатковий захист для дисплея. З точки зору дизайну така реалізація також виглядає виграшно – зовнішність доросла, чоловіча. Хоча жінкам військовим Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black я також рекомендую, адже сила вона у всьому.

Сам дисплей прикрито захисним склом. А ось далі час подарунків. Що мається на увазі? В стандартному комплекті поставки, крім іншого, користувача чекає захисна плівка на дисплей. Так, клеїти будете самі, але нічого нереального тут немає. Зате приємний вже сам факт її наявності.

Іншим подарунком варто вважати додатковий ремінець з міцного гіпоалергенного силікону; ще один за замовченням безпосередньо на годиннику. До них ми повернемось окремо. Що ж варто знати за ремінці на цей час – якість висока, для руки матеріал приємний.

Щодо якості збірки, тут все нормально – ніякого люфту, скрипу деталей, випадкового відстібування половинок ремінця і тому подібних речей. Окремий плюс – захист корпусу за стандартом IP68. Таким чином, з Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black можна навіть купатися. Втім, зважаючи на позиціювання годинника, відсутність згаданого стандарту захисту виглядала б як мінімум дивно.

Ергономіка

На панелі спереду екран. Він досить великий і якісний. Крім того, його ще дуже гармонічно доповнює згадана вище металева рамка. Остання, як видно на ілюстраціях «посаджена» на панель за допомогою чотирьох мініатюрних гвинтів. Щодо якості такої фіксації у мене питань не було – все надійно.

На бічній панелі справа розміщені дві кнопки. Невеличкий «пагорочок» між ними – це не кнопка, а елемент декору – виконано гарно, але функціонального навантаження не несе. Точно так же, як і аналогічна «деталь» зліва. Стосовно кнопок, їх підписали – POWER та BACK. Перша відповідає за увімкнення/вимкнення живлення та повернення на стартову сторінку з будь-якого підменю, а друга – перехід в попередній розділ, а також виклик головного меню під час перебування на стартовій сторінці.

Позаду легко помітити контактний майданчик під зарядний блок. Останній, до речі, магнітного типу з незнімним кабелем USB. Крім згаданого майданчика, ще тут кілька стрічок технічної інформації плюс сенсори.

Дисплей

Екран в Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black вартий уваги з кількох причин. Перша – точність. В цьому я встиг пересвідчитися, коли помітив, що у мене геть немає помилкових натиснень вже на початку вивчення годинника. Друге – передача інформації – навіть під суттєвим нахилом ви не помітите «відливу» кольорів у відверто білий чи блакитний, дані читаються комфортно. Єдине що не дуже сподобалось – невелике зерно. Чисто візуально дещо псує загальні враження щодо екрана, хоча водночас на якості передачі даних не відображається аж ніяк.

За цифри та тип матриці дивимось в таблиці характеристик вище.

Стосовно регулювання рівня підсвітки, в Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black це можна виключно в ручну. Відповідна шкала в меню «швидких» налаштувань – свайп зверху в низ під час перебування на стартовій сторінці.

Одне слово – зручно.

Акумулятор на можливості автономності

Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black отримав акумулятор, ємністю 320 мА/год, чого, згідно з офіційними даними, достатньо для використання годинника в режимі очікування протягом 21 дня, або ж до 10 днів – в режимі нормального користування. Перший показник під час тестування я підтвердити не зміг, а щодо другого – мої результати — 8 днів змішаного користування.

Вбудований динамік та мікрофон

Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black отримав якісний вбудований динамік та мікрофон. Розміщення обох легко виявити, оглянувши тильну сторону. Не варто вважати, що таке розміщення згаданих елементів ви закриваєте рукою – аж ніяк. Мені було комфортно дзвонити та приймати дзвінки на Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black – ні хрипів, ні відчуття приглушеності. «На тому кінці дроту» мене також чули гарно. Таким чином, не слід розглядати наявні тут динамік та мікрофон як скільки-небудь слабкі «ланки» системи – просто не той випадок.

Меню

Користувач може «побудувати» меню Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black за двома форматами – на вибір у формі сітки чи списку. Робиться це з відповідного підменю налаштувань, в яке легко попасти через свайп зверху до низу (перебуваючи на стартовій сторінці), потім кліком на мініатюрне зубчате колесо. До речі, згаданий рух зверху вниз «відкриває» також доступ до телефонних функцій гаджета, регулювання рівня підсвітки та багатьох інших – варто звернути увагу.

Кілька слів стосовно того, з яких пунктів складається меню: «Повідомлення», «Спорт», «Сон», «Пульс», «Вправи», «Телефон», «Виміряти тиск», SPO2, «Голосовий пошук», «Погода» та ін.

Особливості та можливості додатку DaFit

Особисто я рекомендую встановити на ваш Android чи iOS-смартфон додаток DaFit, адже саме так ви зможете розкрити функціонал Gelius Tactical Navy GP-SW007 Black на повну.

Розповсюдження додатку безоплатне.

Після завантаження потрібна невелика процедура, скажімо так, ідентифікації, під час якої користувач введе дані статі – чоловік/жінка, дату свого народження, зріст та вагу.

Далі особисто в моєму випадку був «прильот» невеликого пакета оновлень, після чого я перейшов в головне меню.
Тут три великі розділи: «Моє», меню підключеного пристрою, в нашому випадку – GP-SW007 та умовно кажучи, меню поточних досягнень за сьогодні.

Перший зі згаданих містить профіль користувача. Крім того, тут же останній може задати мету щодо кількості кроків, які потрібно пройти за день, а також виконати синхронізацію з Google Fit.

В другому розділі можна налаштувати сповіщення, будильник, перевіряти оновлення та багато іншого.
Останній в цій «трійці» пункт що фіксує ваші досягнення та фізичний стан загалом протягом дня з можливістю подальшого порівняння динаміки протягом тижня і навіть місяця. Як на мене, це досить зручно.

Організація доступу до функціональності

Тут варте уваги в буквальному розумінні цього слова все. Наприклад, як результат свайпу з права на ліво – доступ до телефонних функцій (набір номера, перегляд останніх дзвінків, контакти); з ліва на право — налаштувань, а також деяких, скажімо так, замірів (тиск, пульс і т.д.). Нарешті, той же «рух» зверху вниз – швидке регулювання рівня яскравості, переведення екрана в режим «Кіно» та ін. Знизу вверх – швидкий доступ до пункту «Повідомлення».

Враження та рекомендації

Щодо точності показників. Хоча сам виробник просить розглядати ці показники виключно як орієнтовні, у мене була можливість порівняти їх з показниками відповідних медичних приладів. Результати дуже цікаві та знаходяться в межах допустимих норм. Говорячи простіше – особисто я рекомендую орієнтуватися на показники годинника.

Отже, що маємо в підсумку? Чудово захищений «розумний» годинник з гарним балансом телефонних функцій, можливістю приймання різноманітних сповіщень, а також чималою кількістю спортивних режимів. Все це дозволяє користуватися смартфоном по мінімуму, але водночас по максимуму лишатись на зв’язку, тримати як кажуть, під контролем свій фізичний стан та і просто знати відповідь на банальне запитання: «А котра зараз година»?

Вартість моделі на сайті виробника.

Продукт надано пресслужбою Gelius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *