Огляд зарядної станції Gelius Prometheus X1

01.04.2023

Український бренд Gelius вже деякий час пропонує свій «погляд» на те, якою має бути сучасна портативна зарядна станція. Чому Gelius Prometheus X1 купити варто, навіть зараз, попри те, що складні часи з вимкненням світла вже позаду? Наша аргументована відповідь на це запитання далі в огляді.

Комплект поставки та упаковка

Однак давайте про все по черзі. Комплект поставки по спартанські простий – сам виріб, зарядний пристрій, керівництво зі швидкого старту, а також гарантійний талон. Словом, нічого зайвого за що б нам з вами довелося б переплачувати.

Постачається все перераховане в картонній коробці з гарним, переважною мірою інформаційним дизайном. Якщо ж вдатися тут до подробиць, мова за результати тестування Prometheus X1, деталізовані ілюстрації виробу, перелік ключових можливостей та особливостей, потужність та багато інших цікавих речей. Таким чином, яка б участь не спіткала коробку після того, як ви заберете з неї все важливе та цінне, витратити деякий час на вивчення зазначеного масиву зі стінок варто – отримаєте багато відповідей, як мінімум, на ключові питання технічного змісту.

Gelius Prometheus X1 — технічні характеристики

• Розетка – AC 220В/50Гц;
• Вихід змінного струму – 500Вт, піковий час утримання 1 000Вт;
• Чиста синусоїда;
• Вихід USB1 – QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
• Вихід USB2 – QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
• Вихід Type-C1 – PD 18Вт;
• Вихід Type-C2 – PD 60Вт;
• Бездротова зарядка – 10Вт;
• Вихідний порт DC1/DC2 прикурювач – 12В/10А MAX;
• Параметр зарядки – DC 12-24В/5A;
• Час зарядки – 4-5 годин, від 10% до 100% (автоматичне відключення);
• Напруга зарядки – до повного заряду 25.2В±0.1В;
• Тип акумулятора – літій-іонний 18650/2600мAг;
• Ємність акумулятора – 124 800мАг;
• Батарея акумулятора – 461Вт/год;
• Кількість зарядних циклів акумулятора – >1000 разів;
• Захист змінного струму від перегріву – ≥85°C;
• Захист акумулятора від перегріву – ≥65°C;
• Габарити – 178х161х241мм.

Prometheus X1 – використані матеріали та якість збірки

Так, що в нас тут цікавого!? Перш за все вага, а це менш як 5 кг. Погодьтесь – можна навіть возити в рюкзаку, брати з собою на вечірню риболовлю, поїздки за місто на кілька днів з наметом – словом, не обтяжить як би кому того не хотілось.

Не стану стверджувати, що саме пластик з силіконовими вставками сприяли невеликій вазі пристрою, але як мінімум зовні металевих деталей дуже небагато. Ключовий – пластик, є трохи силіконових вставок, що гарно доповнюють дизайн ну і кілька металевих деталей. Як розташовані останні, впевнений ви зрозумієте вже з ілюстрацій до даного розділу огляду.

Що стосуються силікону, візуально від пластику він відрізняється кольором. Поєднання, як на мене, дуже гарне і варте окремої уваги. До речі помаранчева панель позаду – це вже пластик, хоча завдяки одному стилю виконання з силіконовими вставками під час побіжного огляду легко допустити що це теж силікон.

Повернемось до ваги. Оскільки корпус Gelius Prometheus X1 не є розбірним для користувача, всередину я не заглядав, а тому за кількість металу там сказати не можу. Взагалі, припускаю, що 80% ваги – це вага батареї.

Трохи уваги виробник приділив гумовим ніжкам. З розміщенням останніх все класично – периметр нижньої панелі.

Сама по собі збірка виконана якісно, зовсім ніяких претензій в цьому плані в мене немає. Достовірно не відомо, як сама зафіксовані деталі в єдину конструкцію, однак зроблено надійно, що в тому числі довели досить часті «польові вилазки» — поїздки на самокаті, велосипеді, переноски в руках і так далі. Словом, не розчарує, і не сподівайтесь.

Порти, роз’єми та інші функціональні/декоративні елементи

Що, перш за все, цікаво в цьому плані? Особисто мене вразила бездротова зарядка на 10В, що зручно якщо маєте смартфон з підтримкою відповідної технології. В процесі тестування спробувати нагода була і результатом її особисто я лишився задоволений – свою «десятку» ми отримали.

Бокові стінки справа та зліва з вентиляційними сітками. Взагалі вентиляція навіть під навантаженням у 200Вт у Prometheus X1 вмикається на часто і це говорить про хороші пасивні можливості в цьому плані. Шум від роботи «вертушок» хоча й дещо помітний, та сказати, що він набридає я не можу. Крім сітки, що розміщена зліва, на цій же частині корпусу досить якісний ліхтарик з декількома рівнями підсвічування та режимом SOS. Все керування, до речі, тут за кнопкою увімкнення ліхтарика спереду. До такого формату я звикав біля години, напевно тому, що маю деякий досвід в цьому плані.

Крім згаданої кнопки ліхтарика, на цій же частині корпуса кнопка увімкнення станції в роботу, а також кнопки DC, USB та AC. Кнопка USB вмикає четвірку портів USB/USB Type C, тоді як АС – розміщену тут розетку. Для чого потрібне це, скажімо так, додаткове увімкнення? Тут все просто. Річ у тому, що навіть просто працюючи порти без навантаження на них споживачами, споживають деяку частину заряду. Розетка також. Так, небагато! Але разом з тим, кому потрібні даремні витрати заряду, коли можна обійтися і без них?

Трохи нижче кнопки ліхтарика розміщено гніздо автомобільного прикурювача.

Реалізований тут екран не самої високої якості, але разом з тим, зі своїм завданням справляється чудово. Слугує він для відображення в відсотковому співвідношенні поточного заряду акумулятора, процесу підзарядки, робочого стану DC, AC, PD (Вт) та ін.

Тестування можливостей

Результати тестування можливостей Prometheus X1 безпосередньо самим виробником винесені на одну зі стінок коробки і про це вже було зазначено вище.

Тепер щодо тих результатів, які отримав я.

Прикурювач без проблем «подужав» автомобільний холодильник. Так, останній в мене невеликий, потужність 45Вт, а тому порахувати, скільки годин він пропрацює, впевнений проблемою не буде.

До розетки підключались різні прилади. Додам що рівень зарядку станції завжди знаходився на 100%.

Отже, показники 3D-принтера.

Тепер показники «салату», тобто двох сушок взуття, а також роутера та приладу, що в народі називається «онушка» — для трансляції сигналу Інтернет по оптоволоконному кабелю.

Потім ми заряджали електричний самокат, до речі, теж Gelius.

Дивились кіно на 49-дюймовому телевізорі Skyworth.

Ну, а ще дрібнили кашку ручним блендером.

Підзарядка станції

На повну підзарядку станції знадобиться від 4 до 5 годин – залежить від залишку заряду на самій батареї. Ви вважаєте що це довго? Аж ніяк – показники переважної більшості пропозицій конкурентів, наприклад Jackery (за винятком версії PRO) аналогічні.

Замість висновків

Отже, чому на Gelius Prometheus X1 варто звернути увагу? Перш за все – це компактність та легкість – ця зручна розетка завжди з вами й вона абсолютно не обтяжить (якщо так правильно буде сказати) вас своєю присутністю. Далі – ви незалежні від електричної розетки та наявності струму. А ще – ви можете подивитися телевізор навіть в себе в саду увечері не тягнучи при цьому різноманітні подовжувачі в тому подібні «приблуди». З дрібниць будується комфорт, як казав колись один класик. І хоча Gelius Prometheus X1 важко назвати дрібницею, вже ж вона здатна внести чималу долю комфорту в ваше життя, причому як взимку, так і влітку.

Вартість пристрою на сайті бренду.

Продукт надано пресслужбою бренду Gelius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *